Biblioteka zaprasza na audycje internetowego Radia Bobry

Już w najbliższy piątek - 26 sierpnia rusza Internetowe Radio Bobry. Wolontariusze z projektu "Wolontariat sposobem na zmiany - drugi krok" realizowanego przez Fundację "Dziupla" i Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, zapraszają do słuchania audycji od godziny 17.00.
Radio bobry dostępne będzie za pośrednictwem strony www.drugikrok.eu
W programie m.in.:
17.00 - Serwis o wolontariacie
17.15 - Co w gminie piszczy
18.00 - Wywiad bardzo kulturalny
18.30 - Serwis kulturalny
18.35 - Coś dla każdego
19.00 - Wiadomości
20.00 - Bananowe songs

Wakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na wakacyjne na temat ulubionych wakacyjnych książek.
Spotykamy się już w piątek – 19 sierpnia o godzinie 18.00, jak zwykle w Bibliotece w Niedrzwicy Dużej.
Zapraszamy wszystkich miłośników książek!

Wakacyjne nowości książkowe

Wakacje to dla wielu z nas czas odpoczynku i nadrabiania zaległości książkowych. Aby sprostać wymaganiom naszych Czytelników zakupiliśmy bardzo atrakcyjne nowości książkowe. Nowe powieści Isabel Allende czy Nicholasa Evansa z pewnością pozwolą oderwać się od szarej rzeczywistości. Wielbiciele współczesnych polskich kryminałów znajdą także coś dla siebie - nową powieść Marcina Wrońskiego "A na imię jej będzie Aniela" oraz bestsellerowy kryminał Zygmunta Miłoszewskiego "Uwikłanie". Miłośnicy przygód i podróży zagłębią się w książki podróżnicze Martyny Wojciechowskiej i Wojciecha Cejrowskiego.
Szczegóły w zakładce "Nowości książkowe w bibliotece"
Wszystkie książki dostępne są w naszej bibliotece.
Zapraszamy!

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na swoje kolejne spotkanie. Tym razem dyskutować będziemy o naszych ulubionych lekturach, które warto ze sobą zabrać na wakacje.
Spotykamy się już w najbliższy piątek – 29 lipca o godzinie 18.00 – wyjątkowo w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji.
Zapraszamy!

Szeptany Lublin z Marcinem Wrońskim

Lubisz książki Marcina Wrońskiego? Fascynuje Cię przedwojenny Lublin? Wybierz się na wycieczkę po Lublinie z lat 20-tych i 30-tych z autorem kryminałów retro o komisarzu Zygmuncie Maciejewskim.
Szczegóły na stronie www.szeptany.lublin.pl

Zanim jednak wyruszysz na wycieczkę warto przeczytać opowieści o komisarzu Maciejewskim. Książki dostępne w naszej bibliotece. Zapraszamy!