169,231 unikalne wizyty
Nawigacja
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 7
Najnowszy użytkownik: iteldrovma1981
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
O Bibliotece

Sieć biblioteczną w Gminie Niedrzwica Duża tworzą Gminna Biblioteka Publiczna w Niedrzwicy Dużej oraz jej trzy filie biblioteczne: w Niedrzwicy Kościelnej, Krężnicy Jarej oraz Strzeszkowicach.

Gmina Biblioteka Publiczna - jak rejestruje kronika - powstała 16.01.1949 r. przy Gminnej Radzie Narodowej i mieściła się w lokalu jednoizbowym. Tak jak na przestrzeni kilkudziesięciu lat zmieniały się lokale biblioteczne (były to pomieszczenia prywatne o niskim standardzie), przybywało księgozbioru i sprzętu bibliotecznego, tak zmieniali się i kierownicy biblioteki. Obecnie Gminna Biblioteka Publiczna po wielu latach wędrówki ze swoimi zbiorami znajduje się w budynku należącym do Urzędu Gminy, posiada 3 przytulne, choć trochę za małe na potrzeby Biblioteki pomieszczenia. Głównym celem, jaki stawia sobie biblioteka jest zaspokojenie potrzeb czytelniczych i popularyzacja książki oraz pozyskiwanie coraz to nowych czytelników. Zbiory biblioteki gromadzone od lat to uniwersalny, obejmujący wszystkie dziedziny wiedzy, gromadzony zgodnie z oczekiwaniami czytelników księgozbiór. W zbiorach naszych bibliotek liczących blisko 25 tysięcy woluminów, znajdziemy literaturę piękną - polską i obcą, literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy - także dla dzieci i młodzieży, księgozbiór podręczny – słowniki, wydawnictwa encyklopedyczne, lektury i czasopisma. Gromadzimy także dokumenty dotyczące naszego regionu. W 2004 r. Biblioteka Gminna otrzymała z programu „Ikonka” 3 zestawy komputerowe, dzięki czemu rozwinęła swoją działalność informacyjną.

Z usług bibliotek w 2010 roku skorzystało 2013 czytelników, wypożyczając do domu 40 832 książki i czasopisma, a na miejscu korzystając z 1422 książek i czasopism. Biblioteka zapewnia pomoc przy doborze wypożyczanych materiałów, odkłada zamówione książki, dopożycza brakujące pozycje z innych bibliotek, dostarcza także w miarę swoich możliwości książki zamawiane przez telefon osobom starszym, chorym, niepełnosprawnym. Biblioteka wraz z filiami prowadzi różne formy działalności kulturalnej organizując m.in. spotkania autorskie z takimi pisarzami jak Wanda Chotomska, Beata Ostrowicka, Irena Landau, Krzysztof Petek, Jacek Dehnel i inni, a także konkursy literackie, plastyczne, zagadnieniowe. Od lat współpracujemy z wieloma organizacjami z terenu całej gminy. Od października 2007 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Niedrzwicy Dużej istnieje Dyskusyjny Klub Książki. Nasze biblioteki biorą także udział w ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Realizowane projekty

Polecane strony
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublinie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Lublinie

Instytut Książki

Cała Polska Czyta Dzieciom

Biblioteka Narodowa

Gmina Niedrzwica Duża

Biblioteka Niedrzwica Duża © 2011
White_n_Light Theme by: Smokeman
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Wygenerowano w sekund: 0.02