169,224 unikalne wizyty
Nawigacja
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 7
Najnowszy użytkownik: iteldrovma1981
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dyskusyjny Klub Książki
Spotkania DKK w 2011 roku

Spotkania DKK w 2010 roku

Spotkania DKK w 2009 roku

Spotkania DKK w 2008 roku

Spotkania DKK w 2007 roku


Gminna Biblioteka Publiczna w Niedrzwicy Dużej bierze udział w projekcie edukacyjnym DKK- Dyskusyjne Kluby Książki od października 2007 roku, wtedy odbyło się pierwsze spotkanie DKK w naszej bibliotece. Spotkania DKK odbywają się średnio raz w miesiącu, dodatkowo Instytut Książki oddaje w darze kilka książek rocznie dla biblioteki prowadzącej klub (na chwilę obecną otrzymaliśmy 103 wol. książek). Rokrocznie w każdym klubie odbywają się finansowane przez Instytut Książki spotkania autorskie; w Niedrzwicy Dużej gościliśmy: Beatę Ostrowicką, Annę Onichimowską, Jacka Dehnela, a ostatnio naszego krajana, historyka starożytnego, autora kilku prac i wielu artykułów z tej dziedziny – pana Krzysztofa Gęburę.
Dyskusyjne Kluby Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i Bibliotek Wojewódzkich adresowany przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.
Kluby powstały z inicjatywy Instytutu Książki i działają przy jego wsparciu finansowym i merytorycznym od początku 2007 roku przy bibliotekach różnego stopnia – od bibliotek wojewódzkich, po filie biblioteczne w małych miejscowościach. Klubami w obrębie jednego województwa opiekuje się koordynator wojewódzki.

Realizowane projekty

Polecane strony
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublinie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Lublinie

Instytut Książki

Cała Polska Czyta Dzieciom

Biblioteka Narodowa

Gmina Niedrzwica Duża

Biblioteka Niedrzwica Duża © 2011
White_n_Light Theme by: Smokeman
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Wygenerowano w sekund: 0.02