Każda biblioteka publiczna ma zbiory regionalne- publikacje nawiązujące do swojego regionu osobą autora, bądź tematyką. Zbiory regionalne niedrzwickich bibliotek wzbogaciły się o kolejną pozycję z poezji, która w kulturze zajmuje dość szczególne miejsce. Wszystkich miłośników takiej literatury zapraszamy po drugi tomik wierszy napisanych przez lokalną poetkę panią Zofię Grudzień Nić babiego lata.
Nić babiego lata jest kolekcją najpiękniejszych doznań, wspomnień i emocji przedstawionych w bardzo przystępny sposób. Czytając wiersze z zaskoczeniem odkryjemy ile w nich odnajdziemy siebie, swoich wspomnień i przeżyć.
W zbiorach regionalnych biblioteki znajdziemy także poezje pana Stanisława Fryca, pani Janiny Bogumiły Głąbowej, oraz Okruchy codzienności : Antologia niedrzwickich poetów.
Można wypożyczyć zbiór opowiadań niedrzwickich autorów pt. Podróż w czasoprzestrzeni, a także książkę pani Ilony Dąbrowskiej Pacjent Zero: wywiad-rzeka z Justyną Polaczek. Od autora Pawła Pawłowskiego otrzymaliśmy publikację Szkoła Powszechna w Kolonii Warszawskiej w latach 1917-1944, a od pani Krystyny Roman książkę Dziesięciolecie Izby Regionalnej w Krężnicy Jarej.
Polecamy książki pani Janiny Bogumiły Głąbowej Zwołała nas pieśń: Monografia Zespołu Śpiewaczego z Niedrzwicy Kościelnej, Rys historyczny poczty w Niedrzwicy Kościelnej, Dzieje i losy ludzi wsi Niedrzwica Kościelna w okresie międzywojennym, Tam gdzie serce i pamięć żywych, Obrzędy i zwyczaje w Niedrzwicy Kościelnej, Kultura i Tradycja Niedrzwicy Kościelnej. O swojej miejscowości napisał także pan Andrzej Pastusiak- Niedrzwica Kościelna widziana moimi oczami.
Warto sięgnąć po książkę naszej niedrzwickiej regionalistki pani Magdaleny Kosidło- Cmentarze wojenne z I wojny światowej w gminie Niedrzwica Duża, a także po publikacje pod jej redakcją: Gmina Niedrzwica Duża w latach 1990-2020, Zarys monografii Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej.
Dla miłośników historii mamy cykl Zeszytów Niedrzwickich wydanych przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Niedrzwickiej.
Z biblioteką w Niedrzwicy Dużej nawiązała kontakt pani Irene Sturm (z domu Bielińska), nasza krajanka pochodząca z Lublina, przez pewien czas pracująca na kolei w Niedrzwicy Dużej, która w 1991 roku wyjechała i nadal mieszka w USA. Od autorki otrzymaliśmy książki: Przypadek zrządził, Niebieski Bluszcz, Na przekór losu, a także O prastarym grodzie Lublinie przez pory roku i inne wieści, O Lublinie i nie tylko przez rok cały i najnowszą Malachitowy bursztyn.
Warto także wspomnieć o publikacji Anny Łosowskiej pt Wierny syn ojczyzny naszej: ksiądz prałat Jan Poddębniak. Ksiądz Poddębniak od 1946 do 1955 roku był proboszczem, a wcześniej wikariuszem w Parafii pw św. Bartłomieja w Niedrzwicy Kościelnej. Z Niedrzwicą Dużą związany był autor publikacji wydanej w 2020 roku pt. Absolwenci szkół lotniczych : Dęblin - Radom 1927 X - 2017 XII, Ludwik Julian Pawlik.