W dniach 16 i 17 czerwca Filia w Strzeszkowicach Dużych gościła dwie grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Strzeszkowicach Dużych,
We wtorek grupa z Oddziału Zerowego poznała krótką historię masek oraz ich znaczenie w różnych kulturach i tradycjach. Następnie najmłodsi uczestniczyli w zabawie „Emocje” oraz w teatrzyku improwizacji, którego inspiracją były znane utwory dla dzieci, na przykład „Leń”, „Paweł i Gaweł”, „Rzepka” i „Idzie Grześ”. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały z przygotowanych szablonów własne, kolorowe maski.
Natomiast w środę Filię odwiedzili uczniowie klasy trzeciej. Podczas zajęć uczestnicy rozwijali pamięć, refleks, spostrzegawczość i kreatywność, biorąc udział w grach: „5 minut”, quizie „Podaj bombę”, memory oraz kalamburach. Rywalizacja i zabawa dostarczyły dzieciom wiele radości, pozwalając jednocześnie doskonalić ważne umiejętności oraz integrować się z rówieśnikami.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział, zaangażowanie i wspaniałą atmosferę podczas obu spotkań!




