Hejka, mam na imię Bogumił i od jakiegoś czasu prezentuję Wam książki, które można wypożyczyć w bibliotece w Niedrzwicy Kościelnej. No dobrze...przyznaję, że namawiam do czytania niczym natrętna mucha, chociaż osobiście wolałbym określenie innego owada, na przykład komara lub osy.
Tym razem będzie o nowościach. Jeżeli jesteście ciekawi dalszych przygód Inki i Filipa autorstwa Joanny Jagiełło z serii Biuro śledcze Trop Sekret, to dostępna jest trzecia część tej detektywistycznej historii pt. Inka i Filip i fałszywe tropy. W tej części akcja wcale nie zwalnia, a bohaterowie mają na głowie najbardziej zawikłane zagadki. Zatem czytajcie i wytężajcie swoje szare komórki...
Biblioteka posiada również kilkanaście tomów wciągającej po uszy serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai Martina Widmarka. Wśród nich najnowszą część Tajemnica maskarady. Nie zawiedziecie się, bo tak jak w poprzednich częściach zagadka goni zagadkę a para młodych detektywów ma ręce pełne roboty i niezłą rozkminę, jak odnaleźć sprawcę. Nie jest to jednak wcale takie proste, gdyż inni bohaterowie na potęgę kręcą i ściemniają.
Jeśli lubicie brawurowe akcje ratunkowe i mega- inteligentny humor to polecam serię Justyny Bednarek o odjazdowych kurach pt. O kurza twarz! i Hip hip, kura! Tym przebojowym nioskom rasy brahma na pewno nie brakuje rozumu. Główne pierzaste bohaterki: Augusta, Żaneta, Belka i Hildegarda biorą pod swoje skrzydła całą ludzką rodzinkę Ogórków i otaczają ich swoją opieką. Wykazać się muszą niezłym sprytem, przebiegłością, troskliwością i oczywiście rozumem. Dzięki nim ludziom nie raz udaje się wyjść bez szwanku z naprawdę dużych tarapatów, a czytelnikom popłakać ze śmiechu.
Kto z Was chciałby zajrzeć do wnętrza ludzkiego organizmu?. Oczywiście nie tak dosłownie...Na ciekawych i dociekliwych czytelników czekają fascynujące książki w formie komiksu Bogusia Janiszewskiego pt. Kurzol. Gdzie się podział sen? Tytułowy Kurzol to gadający kłaczek brudu, czyli kurzowy stworek. Zdobył moją sympatię, gdyż potrafi mówić i nawet posiada piątą klepkę. Mieszka pod łóżkiem i pomaga Antkowi, który cierpi na kłopoty ze snem. Chłopiec wraz z Kurzolem przenoszą się do wnętrza organizmu, gdzie odkrywają i poznają jego funkcjonowanie. W drugiej części tego pouczającego cyklu pt. Kurzol. Strach się bać! nasi bohaterowie pomagają pokonać lęk i strach oraz wyjaśniają zmiany w naszym organizmie, gdy nerwy i stres biorą górę.
Koniecznie muszę jeszcze napisać o przepięknej serii książek o lesie Anny Paszkiewicz. Jesienny las, Wiosenny las i Letni las przenoszą nas do świata przyrody zmieniającego się pod wpływem pór roku. To pięknie zilustrowane opowiadania o zwierzętach, pasjonującej przyrodzie oraz leśnych tajemnicach. Z chęcią posłuchają ich młodsze dzieciaki, które jeszcze nie czytają samodzielnie.
Moja mama, która czasem (często) mówi śmieszne i dziwne rzeczy twierdzi, że ja też byłem nie tak dawno takim słodkim bobasem, któremu czytała na głos. Trudno mi sobie to wyobrazić (oczywiście tego bobasa), ale pewnie będę musiał uwierzyć na słowo. Zatem specjalnie dla wszystkich uroczych kaszojadów biblioteka posiada książeczki Marty Galewskiej–Kustry pt. Pucio mówi dzień dobry i Co robi Pucio? Nocóż...przejrzałem i myślę, że przypadną do gustu maluchom. Sztywne kartki w dodatku uniemożliwią potencjalną destrukcję. Dosyć tego wymądrzania się...Sami oceńcie opisane tytuły i odwiedzajcie bibliotekę. Przypomnę godziny otwarcia: poniedziałek i piątek 9 – 17, wtorek i czwartek 9 – 16, środa nieczynne.
Do zaczytania